Osmé v republice

Tímto umístěním se od pátku 18.10.2013 může pochlubit šest žákyň naší školy, které se zúčastnily Republikového finále přespolního běhu středních škol 2013.

Jako vítězky krajského kola v Hodoníně si šestka ve složení:

Kamila Klepalová (MB)

Anna Klinkovská (MA)

Klára a Zuzana Formánkovy (QB)

Veronika Hlavoňová (QA)

Kateřina Fialová (1.A)

vybojovala postup do závěrečného kola v Malšově Lhotě u Hradce Králové. Zde se spolu utkala nejlepší družstva z celé České republiky.

Závody byly zahájeny slavnostním nástupem jednotlivých krajů. Každý kraj většinou reprezentovaly čtyři družstva – dívky a chlapci v kategoriích III. a VI.

Úvodního ceremoniálu se zúčastnila celá řada hostů – MUDr. Zdeněk Fink – primátor Hradce Králové, předsedkyně Českého klubu fair play Květa Pecková-Jeriová - držitelka bronzové medaile v běhu na lyžích ze ZOH 1980 a stříbrné a bronzové medaile ze ZOH 1984, za sponzory akce zástupci cestovní kanceláře BK Tour Hradec Králové, VZP Hradec Králové a další.

Závody se konaly v rekreačním areálu společnosti BK Tour Stříbrný rybník. Děvčata běžela  3 150 metrů, tedy dvakrát kolem rybníka.

Na start kategorie VI se postavilo 75 závodnic z 13 týmů. Jedno družstvo totiž může mít maximálně šest členů, pořadí čtyř nejlepších v cíli se sčítá. Čím nižší součet, tím je lepší celkové umístění družstva.

Na našem součtu 110 se podílely Kamila – 17., Katka – 28., Klára – 30., Zuzana – 35. místo. Anna doběhla na 38. a Veronika na 71. místě.

Přestože pravidla soutěže ze závodu vylučují sportovní školy se zaměřením na atletiku a triatlon, je mezi závodníky celá řada jiných vrcholových sportovců ze sportovních škol, které se specializují na systematickou přípravu lyžařů, běžců, biatlonistů či závodníků na horských kolech apod.

Souboj o celkové vítězství se tedy odehrál mezi družstvy Gymnázia a SOŠ ekonomická z Vimperka (připravuje zejména běžkaře)  a Gymnázia Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě (specializuje se na biatlon).

O to víc si můžeme cenit umístění našich dívek, které v takto tvrdé konkurenci obsadily KRÁSNÉ OSMÉ MÍSTO V REPUBLIKOVÉM FINÁLE.

Účast v takovém závodě je pro učitele i startující žáky velkým zážitkem.