Ve dnech 12. a 23. 4. 2018 se konala v DDM Blansko a u nás na gymnáziu okresní kola biologické olympiády.
Tématem letošního ročníku je Pohyb. Soutěžící museli prokázat znalosti v daném tématu, vypracovat domácí práci, poznat vybrané druhy rostlin a živočichů a poradit si s laboratorním úkolem a mikroskopováním.
Kategorie D (prima a sekunda) se zúčastnilo 13 studentů, na 3. místě se umístila Petra Zhořová a na 4. místě skončila Kateřina Šebková, obě ze sekundy.
V kategorii C (tercie a kvarta) soutěžilo 20 studentů, pomyslnou stříbrnou medaili získala Michaela Francová a na 9. místě se umístila Markéta Vojáčková, obě z tercie.
Všechna naše děvčata byla zároveň úspěšnými řešitelkami - Petra, Katka a Míša postupují do krajského kola, které se bude konat v květnu v Brně.
Přejeme hodně štěstí a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!
za kabinet biologie
Mgr. Lenka Pravcová
Pá 21. 3. | Ples Gymnázia Blansko |
Pá 11. 4. a po 14. 4. | Přijímací zkoušky 4leté studium |
Út 15. 4. a st 16. 4. |
Přijímací zkoušky 8leté studium |